Alternatyvus miestas

alternatyvus miestas – senas prvd inspirado

Kai iš Kalvarijų-Kalorijų sodų pasuki į Verkių parką ar kas tai bebūtų, galima šlifuoti dailiuosius jų takelius tarp katalikiškų SUSTOJIMŲ su kitais gražiais ponais, o galima per rudenėtus lapus įžvelgti tokius atsitiktinius alternatyvaus laiko intarpus kaip nepastebimi KITI žmonės, kertantys oficialų parko tinklą vien sau žinomom trajektorijom, kažką miške renkantys, apsiinstaliavę keistais lietpalčiais ir turintys palapines ten, kur tave nuvesti gali nebent Baskervilių šuo. Tai alternatyvūs pasivaikščiotojai. Savininkai gyvenimo, apie kurį nieko negirdėjome. Galbūt dabar jie 3 laipsniuose šilumos kepa savo ypatingą kaštoną.

Dabar jau gyvenu senamiestyje-centre ir su alternatyviais miesto takais susiduriu išėjęs bėgioti. Asfaltas ir šaligatvis kenkia tavo sąnariams, todėl nuolat turi ieškoti GAZONO arba žvyro ir tirštai sugulusių lapų punktyrų, kad koja smigtų spyruokliuojančiai; be to, savo šviežio prakaito;) trajektoriją privalai kreipti toliau nuo prašmatnių miestelėn(i)ų, kurie po darbų ir pamokų linksmai ir kvepiančiai skysta nuo „Europos“ link G9 ir vice versa. Net jei ir užkliudysi juos pečiu, būsit visai skirtingose tikrovėse, laiko ir režimo juostose. Jiems esi svetimas, nematomas arba ateivis. Dažniau judi kamščio kryptimi – ar priešinga?

Eiti miegoti, kai kiti jau kemša vaikus iš mikrobanginės į šeimos mašiną-kuprinę, išvežiojančią po daržus ir darbus. Eiti dirbti, kai kiti jau geria migdančius alaus krepšinius. Tai alternatyvios miesto ritmikos patirtis ir žvelgsmas į poliruotą įprastybę kaip alternatyvą – viename. Antrą nakties eidamas vakarienės, bankomato ar gyvo oro, regiu, kad Vilnius nėra Sibiras ar Kaunas, bet nėra ne tik Amsterdamas, o ir paprasčiausia Ryga; visos rutinos nupūstos anapus. Tada (kaip ir kitada) ir galiu sutikt JUOS.

Alternatyvius miesto žmones. Įstrigusius kadre ir laike, kurį bet kuris wannabe-buržua vaikas ar dėdė „prikeltas vidury nakties“, nemirksėdama/s pavadintų „knistis konteineriuose“. Įpratome taip „žinoti“, ko jie verti ir kas tokie yra, kad puikiausiai matydami, jų visiškai nebematome. Tai būtybės, esančios ne-re-aliau už filmą – dokumentiškai pusspalvę, lietuviškpilkšvę Matricą.

Nė vienam lietuviui jų tiesiog Nėra, nes pasidygėjimas išjungia faktus, tačiau mano sesuo pasakoja, kad kartais nešulį, adresuotą konteineriui, įžūliai dėkinga ranka išgriebia dar prieš jam pasiekiant taikinį: ačiū. Jei persirijai savo suflė ar nepatiko užsakytas eskimietiškas maistas, gali išsitreniruoti taip pastatyti jį ant konteinerio krašto, kad suimprovizuotum žmonėms (nors greičiausiai nugalės katės) alternatyvią vakarienę. Iš alternatyvių miesto arterijų, angų, krešulių visada išlįs aštriažvilgsniai, nuleistaakiai freeganai, nežinantys, kad yra freeganai. Jie turiningesni už mus, nes net ir už didžiausią shoppingą supermarkete turi kur kas daugiau maišų, iš kurių konstruoja savo alternatyvią tikrovę, kreditą ir debetą. Be to, jie dar ir geriausi pasaulio rūšiuotojai, efektyvesni už mane, savivaldybę ir Europos sąjungą kartu paėmus. Todėl jie ir yra mano įkvėpėjai. Nes kiemas visad įdomiau už fasadą ir Fojė, kaip ir kišenės „iškalbingiau už gudriausią esė“.

Tad pamačiusi konteinermeną, pabučiuok jį nuo manęs prancūziškai, ir nepastebimai įbruk į vidinę kišenę savo piniginę ar ką. Štai vieną širdį jau ir sušildei.

Reklama

One response to “Alternatyvus miestas

  1. kažko puikiai susiskaitė. jau pasiilgus buvau tavo įžvalgų. Ir prieš akis vėl pamačiau tą Vilniaus alternatyvą, kai aš 2val. ryto einu arbatos. Sutikusi, duodu bent jau cigaretę neprašyta. Šitos visada paklausios.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s